موسسه حامی عدالت

منوی اصلی

کانال تلگرام

مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین

مجموعه قوانین آزمون وکالت

قوانین آزمون وکالت

« »

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
آمار کل
486
4445
11794
9716
6370
37575
3521156

پیش بینی امروز
2208


IP شما:3.235.66.217

hamiedalat

Responsive Joomla Template. Works with Mobile, Tablets and Desktops/Laptops
4

مشاوره

2

حقوقی

3

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود که برای بار دوم بدون اصحاب رسانه و به صورت پخش زنده برگزار می‌شد، از تعیین نرخ دیه سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش «تابناک»، از جمله وظایف قوه قضائیه در انتهای هر سال، تعیین و ابلاغ نرخ دیه سال آتی است. موضوعی که هر ساله به بحث نرخ تورم و حتی مولفه‌هایی مانند نرخ شتر و گوسفند گره می‌خورد، اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، با کمترین حاشیه‌ای به سرانجام رسید.


این را غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری متفاوتش اعلام کرد. در نشستی که بی حضور اصحاب رسانه و با پوشش تلویزیون اینترنتی برگزار می‌شد و از جمله سوالات طرح شده در آن، نرخ دیه سال آتی بود که اسماعیلی در پاسخ گفت: این موضوع در جلسه شورای عالی قضایی مطرح و نرخ دیه در ماه‌های غیرحرام با رشد ۲۰ درصدی نسبت به امسال، ۳۳۰ میلیون‌تومان تعیین شد.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: دیه سال ۹۸ در ماه‌های غیر حرام ۲۷۰ میلیون تومان بود که به ۳۳۰ میلیون تومان رسید و از اول فروردین ۹۹ لازم‌الاجراست.

دیه سال ۹۹ در ماه‌های حرام چقدر است؟

بر اساس قانون مجازات اسلامی، در ماه‌های حرام (یعنی چهار ماه ذیقعده، ذیحجه، محرم و رجب در تقویم هجری قمری) مبلغ دیه افزایش پیدا می‌کند و یک سوم مبلغ دیه به آن افزوده می‌شود. فرمولی که بر اساس آن، دیه سال آتی در ماه‌های حرام مبلغ ۴۴۰ میلیون تومان خواهد بود.
نرخ دیه سال ۹۹ تعیین شد/ رشد ۲۰ درصدی، ۶۰ میلیون تومان دیه ماه‌های عادی را افزایش داد +جدول مقایسه‌ای

 


مشاوره حقوقی تلفنی

    جزوات آموزشی                                           فایل های صوتی                                         نمونه سوالات آزمون وکالت

 

Web Analytics