موسسه حامی عدالت

منوی اصلی

کانال تلگرام

مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین

مجموعه قوانین آزمون وکالت

قوانین آزمون وکالت

« »

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
آمار کل
1596
1366
12605
11173
33152
38468
2593175

پیش بینی امروز
1656


IP شما:54.80.188.87

hamiedalat

Responsive Joomla Template. Works with Mobile, Tablets and Desktops/Laptops
4

مشاوره

2

حقوقی

3

کارگاه آموزشی 9

شرکت با مسئولیت X دارای کارخانه تولید سیمان است که ارزش آن کارخانه بیش از چهل میلیارد تومان قیمت گذاری شده است. نظر به اختلاسی که در امور مالی شرکت پیش آمده، کارخانه تعطیل شده و طلبکاران و کارگران تقاضای مطالبات خود را می نمایند. شرکت که خود را مستأصل می بیند، اقامه دعوی ورشکستگی کرده و دادگاه وارد رسیدگی می شود. اینک مستند به قانون و مستدلاً پاسخ دهید:

خوانده این دعوی چه اشخاصی هستند؟
پس از بررسی های کارشناسی مشخص می شود که جمع دیون شرکت ناشی از فعالیت کارخانه پنج میلیارد تومان است، آیا باتوجه به قیمت کارخانه و فقدان نقدینگی شرکت، حکم به ورشکستگی شرکت می شود؟
با فرض آن که حکم به ورشکستگی شده، معلوم می شود که در دوره توقف احمد (یکی از طلبکاران) با حکم قضایی مبادرت به توقیف مقادیری سیمان کارخانه نموده و این سیمان توسط اجرای احکام دادگستری فروخته شده و مطالبات احمد پرداخت شده است. اداره تصفیه خواستار استرداد وجوه از احمد به حساب شرکت X شده است. آیا این خواسته اداره تصفیه صحیح است؟
یکی از طلبکاران سازمان تأمین اجتماعی است که به استناد ماده 49 قانونی تأمین اجتماعی که مقرر داشته «مطالبات سازمان ناشی از قانون در عداد مطالبات ممتاز است» خواستار پرداخت طلب خود زودتر از سایر طلبکاران شده، این خواسته را ارزیابی کنید.
با صدور حکم ورشکستگی، وضعیت حقوقی قرارداد شرکت X با شرکت ساختمان سازی Y مبنی بر تحویل ماهیانه 1000 کیسه سیمان چیست؟ آیا اداره تصفیه حق فسخ این قرارداد را دارد؟

You have no rights to post comments

 


مشاوره حقوقی تلفنی

    جزوات آموزشی                                           فایل های صوتی                                         نمونه سوالات آزمون وکالت

 

Web Analytics