موسسه حامی عدالت

منوی اصلی

کانال تلگرام

مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین

مجموعه قوانین آزمون وکالت

قوانین آزمون وکالت

« »

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
آمار کل
856
812
7399
10610
32280
32967
2300999

پیش بینی امروز
1320


IP شما:54.81.128.172

hamiedalat

Responsive Joomla Template. Works with Mobile, Tablets and Desktops/Laptops
4

مشاوره

2

حقوقی

3

کارگاه آموزشی 6

کبر که پرورش دهنده اسب های مسابقه است به قصد تهیه یک اسب ترکمنی که در مسابقات سال برنده شده به استان گلستان میرود. اسب مزبور متعلق به نوجوانی 13 ساله بنام هوشنگ است. اکبر برای معامله با ایرج (پدرهوشنگ) وارد مذاکره می شود. اکنون به سئوالات زیر با توجه به مفروضات خاص هر سئوال پاسخ دهید:
 
الف) در فرض بیع:

اگر اکبر اسب را سالم تحویل گرفته و فردای آن روز به دلیل ناشناخته ای اسب تلف شود، آیا اکبر می تواند از پرداخت ثمن معامله خودداری کند یا اگر داده است، آن را مسترد کند؟
در فرض پیشین اگر در قرارداد حق فسخ 5 روزه ای برای بایع درنظر گرفته شده باشد، آیا تأثیری در پاسخ مسأله خواهد داشت یا خیر؟
اگر ایرج اسب را به شرط تأدیه نقدی ثمن فروخته باشد و پس از گذشت چهار روز از معامله هنوز اکبر ثمن را نپرداخته باشد، آیا ایرج ابتدائاً حق فسخ معامله را خواهد داشت یا باید ابتدا اکبر را الزام به تأدیه ثمن نماید یا اساساً به دلیل تأخیر حق فسخ ندارد؟
اگر هوشنگ در حین عقد مخالفت خود را با فروش اسب خود اعلام کرده باشد، وضعیت عقد منعقده توسط پدر وی چگونه خواهد بود؟

 
ب) در فرض معاوضه:
5- اگر اکبر اسب را با یک اتومبیل معاوضه کرده باشد و نیمی از اتومبیل متعلق به همسر اکبر بوده و وی حاضر به تنفیذ نشود، با فرض اسقاط کافه خیارات،چه حقی برای فروشنده متصور است؟
 
ج) در فرض اجاره:
6- اگر ایرج اسب را برای 10 سال به اکبر اجاره داده باشد، آیا هوشنگ پس از رسیدن به سن بلوغ و رشد می تواند اجاره اسب را برای باقیمانده مدت تنفیذ نکند؟
7- اگر اسب بدون تقصیر از ناحیه اکبر پس از دو سال معیوب گردد آیا اکبر می تواند تقاضای ارش نماید؟

You have no rights to post comments

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی

 


مشاوره حقوقی تلفنی

    جزوات آموزشی                                           فایل های صوتی                                         نمونه سوالات آزمون وکالت

 

Web Analytics